Ποδοσφαιρικός αγώνας

Για έναν φιλικό αγώνα ποδοσφαίρου συναντήθηκαν οι μαθητές του Δημοτικού Σχολείου των Εκπαιδευτηρίων μας που συμμετέχουν στην Αθλητική Ακαδημία Ποδοσφαίρου με τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετέχουν στην αντίστοιχη Ακαδημία του Αρσάκειου.

Γύρω στις 14.30 κατέφθασαν οι επισκέπτες μας και πήραν τη θέση τους μέσα στο γήπεδο. Λίγα λεπτά αργότερα ακούστηκε το σφύριγμα και ο αγώνας άρχισε. Τα παιδιά έτρεξαν, δημιούργησαν φάσεις, πέτυχαν τέρματα αλλά πάνω απ’ όλα χάρηκαν παίζοντας.

Στο διάλειμμα τούς περίμενε ένα μικρό κέρασμα μια και οι αθλητές δεν πρέπει να “βαραίνουν” από το φαγητό, ενώ οι γονείς είχαν τη δυνατότητα να πιουν έναν ζεστό καφέ.

Ο αγώνας ολοκληρώθηκε μέσα σε ένα κλίμα ευγενούς άμιλλας και τα παιδιά έδωσαν τα χέρια, όπως ακριβώς έκαναν και πριν την έναρξη. Στο τέλος τα παιδιά των δύο ομάδων φωτογραφήθηκαν μαζί, χαρούμενα και γελαστά.

Ευχαριστούμε θερμά τα παιδιά και τους προπονητές τους που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά μας αλλά και τους γονείς τους που παρακολούθησαν τον αγώνα. Ευχαριστούμε και τον κ. Βασίλη Μαθά, προπονητή της ομάδας των Εκπαιδευτηρίων μας που οργάνωσε την εκδήλωση.

• /

With havin so much written content do you ever run into any issues of plagorism or copyright infringement?
    My blog has a lot of unique content I’ve either authored myself or outsourced but it appears a
    lot of it is popping it up all over the web without my agreement.

Do you know any solutions to help protect against content from being stolen? I’d truly appreciate
    it.

• /

Nice answers in return of this query with real arguments and describing the whole thing concerning that.|

• /

It’s the best time to make some plans for the future and it is time to be happy. I have read this post and if I could I want to suggest you few interesting things or advice. Perhaps you can write next articles referring to this article. I desire to read more things about it!|

• /

Quality articles is the important to invite the users to visit the web page, that’s what this site is providing.|

• /

Amazing! Its in fact awesome article, I have got much clear idea on the topic of from this paragraph.|

• /

This post will help the internet visitors for creating new webpage or even a weblog from start to end.|

• /

It’s great that you are getting thoughts from this post as well as from our argument made at this place.|

• /

Very good article. I am dealing with some of these issues as well..|

• /

Having read this I thought it was very enlightening.
    I appreciate you finding the time and effort to put this information together.
    I once again find myself spending way too much time both reading and commenting.
    But so what, it was still worthwhile!

• /

Hello there! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
    I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any recommendations?

• /

Awesome! Its actually awesome piece of writing, I have got much clear idea about from this paragraph.

• /

This paragraph will help the internet users for setting up new weblog or even a
    blog from start to end.

• /

Hello, i feel that i noticed you visited my website so i got here to go back the desire?.I’m trying to in finding issues to enhance my
    website!I assume its adequate to use some of your concepts!!

• /

Pretty great post. I just stumbled upon your blog and wanted
    to mention that I’ve really enjoyed surfing around your weblog posts.
    In any case I will be subscribing to your feed and I’m hoping you write again soon!

• /

First off I want to say fantastic blog! I had a quick question in which I’d
    like to ask if you do not mind. I was interested to find
    out how you center yourself and clear your mind before writing.
    I’ve had trouble clearing my thoughts in getting my thoughts out.
    I truly do take pleasure in writing but it just seems
    like the first 10 to 15 minutes are usually wasted simply just trying to figure out
    how to begin. Any recommendations or hints? Kudos!

• /

Very good information. Lucky me I found your blog by chance (stumbleupon). I’ve saved as a favorite for later!|

• /

Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically
    tweet my newest twitter updates. I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
    Please let me know if you run into anything.
    I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

• /

Does your site have a contact page? I’m having problems locating it but,
    I’d like to shoot you an email. I’ve got some recommendations for your blog
    you might be interested in hearing. Either way, great blog and I look forward to seeing it grow over time.