Παζάρι Αγάπης 2018

lykeio-pazari-01

Τα Εκπαιδευτήρια « Ο ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ» και ειδικότερα οι μαθητικές κοινότητες του Λυκείου, στο χώρο του Λυκείου την Κυριακή 2 Δεκεμβρίου πραγματοποίησαν για 12η συνεχή χρονιά Αγορά- Παζάρι Αγάπης προκειμένου με τα χρήματα που συγκέντρωσαν να υποστηρίξουν το Σύλλογο Φίλων Εθελοντών και Αναδόχων Οικογενειών « Ο ΑΓΙΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ».

Όλη η προσπάθεια των μαθητών, των γονέων και των καθηγητών ήταν εθελοντική. Με χαρά, κέφι, μεράκι, γέλιο, ανεμελιά, η σχολική μας κοινότητα για μέρες ετοιμαζόταν και τελικά πρόσφερε την ΑΓΑΠΗ της με το χρηματικό ποσό που συγκέντρωσε. Όλοι μαζί ενωμένοι κάναμε βίωμα τη φράση του Αποστόλου Παύλου από την «Προς Κορινθίους Α΄ Επιστολή (ιβ´ 27 – ιγ´ 13)

« Η Αγάπη ουδέποτε εκπίπτει».

Ευχαριστούμε θερμά όσους στήριξαν την προσπάθειά μας και ευχόμαστε γνήσια και αληθινή Γέννηση στις καρδιές όλων των ανθρώπων.

Καλά Χριστούγεννα και Ευλογημένα