Παζάρι Αγάπης 2018

lykeio-pazari-01

Τα Εκπαιδευτήρια « Ο ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ» και ειδικότερα οι μαθητικές κοινότητες του Λυκείου, στο χώρο του Λυκείου την Κυριακή 2 Δεκεμβρίου πραγματοποίησαν για 12η συνεχή χρονιά Αγορά- Παζάρι Αγάπης προκειμένου με τα χρήματα που συγκέντρωσαν να υποστηρίξουν το Σύλλογο Φίλων Εθελοντών και Αναδόχων Οικογενειών « Ο ΑΓΙΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ».

Όλη η προσπάθεια των μαθητών, των γονέων και των καθηγητών ήταν εθελοντική. Με χαρά, κέφι, μεράκι, γέλιο, ανεμελιά, η σχολική μας κοινότητα για μέρες ετοιμαζόταν και τελικά πρόσφερε την ΑΓΑΠΗ της με το χρηματικό ποσό που συγκέντρωσε. Όλοι μαζί ενωμένοι κάναμε βίωμα τη φράση του Αποστόλου Παύλου από την «Προς Κορινθίους Α΄ Επιστολή (ιβ´ 27 – ιγ´ 13)

« Η Αγάπη ουδέποτε εκπίπτει».

Ευχαριστούμε θερμά όσους στήριξαν την προσπάθειά μας και ευχόμαστε γνήσια και αληθινή Γέννηση στις καρδιές όλων των ανθρώπων.

Καλά Χριστούγεννα και Ευλογημένα

• /

I’m no longer positive the place you’re getting your info, but great topic.

I needs to spend a while finding out more or working out more.
    Thanks for magnificent info I used to be on the lookout for this information for my
    mission.

• /

Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Thank you|