25η Μαρτίου – Παρέλαση

Στη μαθητική παρέλαση που πραγματοποιήθηκε στην Πυλαία συμμετείχαν σήμερα οι μαθητές και οι μαθήτριες του Νηπιαγωγείου και του Δημοτικού Σχολείου των Εκπαιδευτηρίων μας.

Οι σημαιοφόροι και οι παραστάτες των δύο αγημάτων ήταν παρόντες και στη Θεία Λειτουργία και Δοξολογία που τελέστηκε στον Ιερό Ναό του Προφήτη Ηλία. Αμέσως μετά κατέθεσαν στεφάνι στο Ηρώον και πήραν τις θέσεις τους στην αφετηρία.

Τόσο τα νηπιάκια μας, όσο και τα παιδιά του Δημοτικού πέρασαν λεβέντικα και καμαρωτά, όπως άλλωστε αρμόζει, και συγκέντρωσαν τα χειροκροτήματα και τα θετικά σχόλια του κόσμου που είχε γεμίσει τα πεζοδρόμια.

Λαμπρός ο ήλιος που φώτισε τη σημερινή μέρα κι ευχόμαστε να είναι πάντα ο ήλιος της δικαιοσύνης, της ιστορικής αλήθεια και της ειρήνης που θα λάμπει πάνω από τη χώρα μας!