Νέα – Ανακοινώσεις – Εκδηλώσεις

Ομάδες Λυκείου

ΣΥΓΚΡΟΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤ, ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΒΟΛΕΥ ΤΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

lykeio-pazari-01
Παζάρι Αγάπης 2018

Τα Εκπαιδευτήρια « Ο ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ» και ειδικότερα οι μαθητικές κοινότητες του Λυκείου, στο χώρο του Λυκείου την Κυριακή 2 Δεκεμβρίου πραγματοποίησαν για 12η συνεχή χρονιά Αγορά- Παζάρι Αγάπης

lykeio-mun-2018-01
ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΟ 17ο ΜΟΝΤΕΛΟ ΗΝΩΜΕΝΩΝ ΕΘΝΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Το τριήμερο 23, 24 και 25 Νοεμβρίου 10 μαθητές του Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων μας συμμετείχαν στο 17ο Μοντέλο Ηνωμένων Εθνών Θεσσαλονίκης, το οποίο πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της Αμερικάνικης Γεωργικής Σχολής.

YOUNG BUSINESS TALENTS
YOUNG BUSINESS TALENTS 2017-2018

Για 3η συνεχόμενη συνεχή χρονιά το Λύκειό μας συμμετέχει στο πρόγραμμα Young Business Talents.

lykeio-diatrofi-2016-01
Πρόγραμμα Αγωγή Υγείας

Συμμετοχή των μαθητών της Α’ Λυκείου στα προγράμματα Αγωγής Υγείας. Παρουσίασαν εργασία με τίτλο <<Διατροφή και Άσκηση>> και πήραν έπαινο.

30η Εθνική Συνδιάσκεψη Επιλογής Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου Νέων Ελλάδος

Το τριήμερο 19, 20 και 21 Δεκεμβρίου, δύο μαθητές της Α Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων μας, η Μιρέλα Χατζηαντωνίου και ο Χρήστος Γραικός έλαβαν μέρος στην 30ή Εθνική Συνδιάσκεψη Επιλογής Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου Νέων Ελλάδος.

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ

Όπως και κάθε χρόνο έτσι και φέτος το λύκειό μας συμμετείχε στους Αγώνες Εκφραστικής Ανάγνωσης που διοργανώνει το Αμερικανικό Κολλέγιο Θεσσαλονίκης «Ανατόλια».

Βουλή των Εφήβων

Μαθητές του Λυκείου, την Παρασκευή 30 Μαρτίου 2012, συμμετείχαν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα Βουλή των Εφήβων – ΙΖ΄ Σύνοδος 2011-2012.